Koçlar için Koçluk

Koçlar için koçluk çalışmaları, koçluk yolculuğunda hizmet kalitelerini yükseltmek, ICF ünvanı almak, koçluk yetkinliklerini ve becerilerini geliştirmek isteyen koçlara, süpervizyon, practicum çalışmaları ve mentor koçluğu hizmetleri sunar. Koçluk eğitimlerini tamamlayan tüm koçların bilgi, beceri ve farkındalıklarını arttırmak için sürekli öğrenmeye devam etmeleri çok önemlidir.

Süpervizyon çalışmalarının amacı, koçların, geçmiş koçluk deneyimlerini bir supervizör ile birlikte değerlendirmesi, süreç üzerine derin düşünerek, profesyonel ve kişisel farkındalıklarını geliştirmesidir.

Gestalt Koçluk Programı (GCP) mezunlarının koçluk becerilerini geliştirmek ve öğrenme süreçlerinin devamını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır. Usta koç olma yolculuğunda yoğun ve derin öğrenmenin gerçekleştiği çok güçlü bir öğrenme aracıdır.

ICF ünvanı alma sürecinde, başvurulan ünvan yeterliliğini sağlamak, ICF yetkinliklerini geliştirmek ve geri bildirim almak için yapılan birebir çalışmalardır. ICF temel yetkinliklerinin öğrenilmesi ve geliştirilmesine odaklanılır. Koçluk seansları üzerinden geribildirim verilir ve değerlendirme yapılır.