Dubai’de bölgesel bir göreve geldiğimde sanırım bu değişim esnasında yaptığım en doğru şeylerden biri Belkıs ile Istanbul- Dubai arasında koçluk seansları başlatmak oldu.  Bu koçluk bir süre sonra bana can oldu ve hiç tanımadığım zengin Ortadoğu ve Asya kültürleriyle çalışmaya adapte olabilmemi sağladı. 

Belkıs’ın iş hayatında karşılaşılan farklı ve zor durumlara getirdiği pragmatik bakış açısı benim de iş hayatına tam bir Türk gibi değil, daha global ve empatik bakabilmemi, farklı kültürlerin yaklaşımlarını daha doğru anlayabilmemi sağladı.

Bir yandan yöneticilikte güçlü yönlerimi ön plana alıp, diğer yandan da  egomu yönetebilmeyi zaman içinde çok renkli bir şekilde, bazen gönderdiği bir sinema filmi önerisi ile, bazen bir kitap, bazen bir video ile  gösterdi Belkıs.

Bir yılda bile sanki uzun zamandır sizi hep dinleyen ve yol gösteren bir arkadaşınızmış hissi veren bir koç arıyorsanız, kesinlikle Belkıs derim..

Nilüfer Günhan, Finansal Hizmetler Grup Başkanı

Abdul Latif Jameel International


25 yıllık profesyonel çalışma hayatım boyunca onlarca teknik ve kişisel gelişim eğitimi aldım. İş hayatında bulunduğum uzun süreyi dikkate aldığımda koçluğun bana katacakları konusunda başta biraz şüphe duyduysam da, en iyi koçlardan biri ile çalışma fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissettim. Süreç boyunca gelişim alanlarımı tespit ettik, tartıştık, analizler yaptık. Bir dahaki seansa kadar planlarımı gerçekleştirmeye gayret ettim ve bir araya geldiğimizde sonuçları gözden geçirdik. Süreç boyunca bu şekilde çalıştık ve ilerledik. Bu koçluk çalışması bana sadece profesyonel iş hayatımda değil aile yaşantımda da kendimi daha iyi tanıma, yönetme ve geliştirme adına ışık tuttu. Belkıs’a bu süreçteki inanılmaz katkıları için teşekkür ediyorum.

Ertuğrul Arabacı, Fabrika Direktörü

Borusan Mannesmann


Heyecan verici bir yolculuktu. Sınırlarınızın, farklılıklarınızın, önceliklerinizin farkına varıyorsunuz. Etkili sonuçlarını yansıtıyor ve hissediyorsunuz. Her şeyin daha anlamlı ve farklı yapılabileceğini öğreniyorsunuz. Buluşmalarımızın her aşamasında profesyonelliğini ve samimiyetini hissettiren bir dosttur, Belkıs.

Erkan Bilgen, Dağıtım Direktörü

Ayedaş


Belkıs ile çalışmak, kendini daha iyi tanımak, yönetmek ve geliştirmek isteyen herkes için çok büyük bir şans ve ayrıcalık. Sayesinde daha iyi yönetmek istediğiniz yönlerinize dair farklı teknikler öğrenip gelişiyorsunuz ya da bilmediğiniz ve bilmediğiniz için de yönetemediğiniz yönlerinizin farkına varıp yaşamınızı daha kolay, huzurlu, etkin yönetmeyi öğreniyorsunuz. Üstelik bu süreç sırasında çok içten, akıllı, donanımlı, size iyi gelen, huzur veren bir dost ediniyorsunuz. Herkese şiddetle tavsiye ederim.

Özlem Kaynak, Genel Müdür

GSK Tüketici Sağlığı


Belkıs ile çalışacağımı koçluk dünyasını tanıyan yakınlarıma söylediğimde “çok şanslısın, Belkıs en iyisidir” demişlerdi. Kendisi ile çalıştığım süre içinde her seansta farklı bir sorunumu kalıcı çözüme kavuşturabildim. Daha ilk seanstan sonra hayata bakış açımı değiştiren, iş-özel yaşam dengesi anlamında yıllardır başaramadığım sonucu başardım ve bu seansın üzerinden aylar geçmesine rağmen hala bu değişiklik devam ediyor. Yani geçici değil kalıcı bir değişim oldu beni ve çevremi etkileyen. Tecrübesi, samimiyeti, verdiği güven duygusu ve sıcaklık sayesinde her konuyu en açıklığı ile derinlemesine konuşabiliyorsunuz. Ve konularda ilerleme de bu sayede çok hızlı oluyor. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum.

Semih Dilmen, Bilgi Güvenliği Bölüm Başkanı

Akbank


Belkıs Kazmirci ile yaptığım koçluk çalışmasının benim için en önemli getirisi, hayatımın her boyutunda oldukça stresli olduğum bir dönemde bir durup kendime dışarıdan bakmamı sağlamış olmasıdır. Bu süreç, kendimle ilgili önyargılarımı ve kendime koymuş olduğum sınırları fark etmemi sağladı.

Kendimize farkında olmadan koyduğumuz engelleri ortadan kaldırmak için birinin elinize bir ayna vermesi ve doğru soruları sormanıza yardımcı olması gerekiyor. Belkıs ile yaptığım çalışmalarda bu farkındalığı çok kısa zamanda kazanabildim. Hem iş ortamında, hem de özel hayatımda çok daha dingin ve soğukkanlı olabildiğimi, iletişim becerilerimi daha da geliştirdiğimi fark ettim. Bu iş hayatıma yeni başarılar, özel hayatıma da huzur olarak yansıdı.  

Güven bağının çok rahat kurulabilmesi Belkıs’ı diğer koçlardan ayıran en önemli özelliği olduğunu düşünüyorum. Belkıs ile çalışırken bir koçtan ziyade sizinle hiçbir ajandası olmayan çok samimi bir dost ile beraber çalışıyormuşsunuz hissini ilk günden itibaren verebiliyor olması kendisiyle çalışmayı düşünenler için değerlendirmeleri gereken çok önemli bir husus.

Egemen Erden, CEO

Finans Portföy Yönetimi A.Ş.


Belkıs’la çalışmaya farkındalığımı arttırmak, güçlü ve geliştirmem gereken yönlerimi tanımak ve bu bağlamda hem iş hayatımda hem de özel hayatımda ilerleme kaydetmek amacı ile başladım. Çalışmalarımız sayesinde kendim hakkımda birçok bilgi edindim ve bu sayede kendimde birçok konuda ilerleme gördüm.

Belkıs, bu yolculukta yanımda olduğun için teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim.

Buluş Fidan Tüfekçi, Senior Financial Controller

Microsoft


Sürekli gelişim ve değişimi yönetebilmenin anahtarı "Farkındalık"… Belkıs çok uzun zamandır kendiyle çalışan birisi olarak tek başıma bulamadığım anahtarı bulmamda bana büyük katkı sağladı. Artık olaylar ve durumlar karşısında çok daha sakin, öngörülü, belirsizliği yönetmekte zorlanmayan bir duruştayım… İçinde bulunduğum durumun "Farkına vararak" "Burada şu anda ne oluyor?" sorusunun cevabına göre hareket ediyorum. Bu da ön yargılardan uzak, işin doğrusunu yapmaya odaklanmış ve aldığı kararların sorumluluğunu da alan bir duruşu beraberinde getiriyor. Sonuç hem kişisel/duygusal olarak coşkulu hem de iş ilişkilerinde verimliliği artmış bir farkındalık düzeyi…

Bir kişi Belkıs'a kadar geldiyse eğer; zaten belli bir aşamaya gelmiştir. Bu noktadan sonrası birlikte kişinin ne aradığını bulmasını sağlamak, "Farkındalık Yaratmak"… Belkıs da tam bunu yapıyor…

Osman Bilgin

Bölge Müdürü, Krediler


Belkıs'la yaptığım koçluk çalışması, yaşamımın farklı bölümlerindeki önceliklerimi belirlemek ve bu öncelikler doğrultusunda gerçekçi hedefler belirlemem açısından çok faydalı oldu. Çalışan, iş için seyahat eden, üç çocuklu ve göz önünde olan bir insanım.

Belkıs ile yaptığım çalışmalar, aile yaşamım ve iş yaşamım ile gönüllü çalışmalarım arasındaki dengeyi kurmama ve uluslararası yaptığım işlerde de bu dengeyi gözetmeme çok yardımcı oldu.

Öncelikle son derece sakin, güvenli ve düzenli bir çerçeve çiziyor Belkıs. Ardından anlamlı ve gerçekçi olana yönelmenize ve kararlarınızı kendi içinden 'çıkarmanıza' yardımcı oluyor. Metodik, koşmayan ancak aylar sürmeyen de bir süreç. Sonuç almaya hemen ilk görüşmeden sonra başlayabilirsiniz. Bu çalışmayı yaşamımın en yoğun dönemlerinden birinde yaptım ve aile, ev, iş, uluslararası sorumluluklar dengemi ve de akli dengemi bulmamda bana çok yardımcı olduğunu itiraf etmeliyim.

İpek Cem Taha, Director

Columbia Global Centers, Istanbul


Belkıs’la iş hayatımda önemli değişiklikler olan, yeni sorumluluk alanlarım konusunda desteğe ihtiyacım olan bir dönemde çalışmaya başladım.

Belkıs’la çalışmak özellikle kendimle ilgili farkındalığımı daha da geliştirmem, güçlü yönlerimi kabul edip sahiplenmemde ve belirlediğim amaçlarda gelişim kaydetmemde çok faydalı oldu.

Benim için çok faydalı bir deneyimdi, iş hayatında olup kendini geliştirmek isteyen herkese çok tavsiye ederim.

Özge Yılmaz, Genel Müdür

Fiba Faktoring


Belkıs, danışanına sadece bir danışan olarak bakmayan, onu bir yolculuk arkadaşı olarak gören bir koç. Buluşmalarımızda bana yardımcı olmak için kendi yolumu bulmamı sağladığını ama bundan da keyif aldığını, kendi yolculuğu için de bir öğrenme fırsatı olarak gördüğünü düşündüm. Bazen düşmemi, bazen çıkmamı, ama her zaman kendi değerimi bilmemi sağlayan bir yolculuk geçirdik.

Hiçbir zaman "orada" kaldığını hissetmedim. Ne zaman başım sıkışsa belki cevabını bildiğim ama farketmediğim soruları bulup çıkarmamı sağladı. Hayatıma dokunduğu için mutlu hissediyorum.

Irem Onal, Head of Talent

Danone Turkey CBS


"The coaching sessions with Belkis changed my life! I know it is a very strong claim nevertheless it is the fact.

The main objective of my coaching sessions with Belkis was being aware of my development points and to have the right tools to manage the challenges related to those points; usually work related. However, I could share my private challenges that were also affecting me at work. I still remember those 2 coaching sessions that literally changed my life - as if it was yesterday. In a very smart way she made me aware of feelings and thoughts that I didn't even realize existed in me. Then I had to make a tough decision which changed my life, me and most importantly my future completely. I tell this story often to people around me and say: Everybody needs (a) Belkis in life."

Negar Esmailzadeh, Global Medical Affairs Manager, Critical Care

Nutricia


Güzel bir yolculuk, etkisi ile hayatımdaki aksaklıkları gideren ömürlük bir yolculuktu. Ne ile gidiyorum? sorusunun cevabını keşfetmek, umut yeşertmek ile aynı. Ben ile iyi anlaşıp enerjimi doğru kullanmamı sağladığın için, iyi ki varsın iyi ki tanıdım. Bu dokunuşları her yetişkin tatmalı. İnsan rahat nefes almalı. Evlatlarımızın endişe, korku hatta mutlulukları halinde hayatları boyunca bizim sihirli sözlerimize ihtiyaçları var. Doğallığın, anlayışın ve sabrına teşekkür ederim. 

Eren Yardım, Adana Atatürk Cad Şubesi 

T.Garanti Bankası


Belkıs ile yaptığımız koçluk görüşmeleri liderlik gelişimime büyük katkı sağladı. Günlük iş yoğunluğu içerisinde atlayabildiğimiz çok önemli liderlik konularına derinlemesine bakabildiğimiz çalışmalar oldu.

Özgür Çetin, Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı

Pronet Alarm


Belkıs ile olan çalışmayı sadece iş hayatı ile tanımlamak istemem, genelden özele, iş akışlarından insana kadar  iyi çizilmiş bir çerceve içerisinde pek çok konuda benim göremediğim veya bugüne kadar fark etmediğim çok konuda çalıştık .  

Konulara biraz daha yukarıdan bakabilmek, dinlemek  ve duymak, geribildirim, yönetimde empati gibi konularda önemli kazanımlarım oldu. Hiç farkında olmadığım ve hatta alışkanlık haline gelmiş olan bazı davranış modellerimde değişiklik yapmamı sağladı. Aklıma gelmeyen veya bana hiç ulaşmayan pek çok makale okudum. Özeti : Belkısla çalışma çok verimlidir  

Betül Kurtuluş, Genel Müdür, Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu üyesi

Strateji Faktoring


Bu çalışma sayesinde gelişim alanlarım üzerinde çalışma fırsatım oldu. Her gün yaptığım şeyler için bile neyi nasıl daha farklı ve daha iyi yapabilirim daha kolay anlamaya başladım. Olaylara farklı bir pencereden bakabilmeye başladım.

Kendimi çok iyi hissettiğim ve kendimi gerçekleştirdiğimi düşündüğüm bir çalışma oldu.

Banu Kılıç Taşköprü, Grup Medikal Müdür

Alexion


Şirketimizin hızlı bir büyüme sürecine girdiği bir dönemde, gündelik operasyonlardan dolayı, şirketimizin vizyonu gibi konulara yeterince vakit ayıramadığımı fark ettim.

Belkıs hem benimle hem de yönetim ekibimizle de çalışmış olduğu için şirket dinamiklerimize son derece hakim oldu. Zaman zaman belli toplantılarımızı modere ederek birbirimizi daha etkin dinlememize yönelik olumlu katkılarda bulundu.

Belkıs’ın benimle ve ekibimle yaptığı çalışmalarda gizliliğe verdiği önem ve sergilediği profesyonel tutumun sürece önemli katkısı oldu.

Beri Koronyo, Genel Müdür

Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.


Belkıs ile yaptığım koçluk çalışmasının iş ortamında kendimi daha iyi tanımama, analiz etmeme ve farkındalığımın artmasına çok yardımı dokundu. Kişisel gelişim sürecimde bana büyük destek sağladı. Hayatımı istediğim yönde değiştirebileceğimi gösterdi. Bu çalışma sayesinde, ekibimle daha verimli bir ilişki kurdum. Bir takım olarak hedeflerimizi ve beklentilerimizi daha kolay ve etkin bir şekilde tanımlayabildik. Hatalarımızdan ders çıkarmayı ve performansımızı arttırmayı başardık. Aynı zamanda huzurlu bir ortam yaratabilme şansımız oldu.

Belkıs’la tanıştığım için kendimi çok şanslı buluyorum, hayatıma,bana, duygularıma dokundu.

Begüm Başlı, Mali ve İdari İşler Bölüm Yöneticisi

Fiba Faktoring A.Ş.


Kendimi daha iyi tanımamı sağladı. Kafamı kurcalayan sorunları ertelemeden çözmek için faydalı araçlar verdi. Ne yapmam gerektiğini söylemek yerine, kalıcı çözümleri kendi kendime bulmamı sağladı. Neden, neyi farklı yapabilirsin gibi sorularla farkındalığımı artırdı.

Yoğun gündemi olan iş insanları olarak kendimize ait zamanımız çok kısıtlı. Başka hiçbir şey düşünmediğiniz sadece kendinize vakit ayırdığınız bir 1-1.5 saati sizi düşünmeye, kendinize dönmeye yönelten bir küçük tatil yaşatıyor, Belkıs tatil. Kendinizle baş başa, kendinizi daha iyi tanıdığınız ve daha kaliteli bir hayata adım atmanızı sağlıyor. Programlı, disiplinli, aradan zaman geçmiş olsa da tam bıraktığınız yerden başlatan bir disiplin ve kurguya sahip.

Esel Çekin


Öncelikle kendimi daha iyi tanımaya, gelişim alanlarımın üzerinde çalışacak niyete ve zamana ihtiyacım varmış. Belkıs ile yaptığımız çalışmalarda bir taraftan kendimi daha iyi tanırken, diğer taraftan da kendi ve ekibimin gelişiminde kullanabileceğim farklı araçlar, sistematikler öğrendim.

Emre Akay, Ticari Satış Direktörü

Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima San.Tic. A.Ş.


Belkis has an extraordinary talent to understand complex situations where business challenges are combined with emotional and internal issues. She has been enlightening my way for many years and as a consequence has helped our company grow not only financially but also in terms of corporate culture and EQ. She is ever-improving and that reflects in the new tools and techniques she is using. She is deeply rooted in executive coaching with years of professional management background. Working with Belkis is the best thing that could happen to an ambitious business-person who is thriving for distinctive success without compromising internal balance and happiness. 

Yomi Kastro, Managing Partner

Inveon


Belkıs ile koçluk çalışması takımımla ilgili sorunlarımı çözmeme ve yön bulmama destek oldu. Samimi, sakin, olgun ve doğru sorularla yaklaşımı ufkumu açtı ve yön bulmama yardımcı oldu.

Asude Ademoğulları, Klinik Operasyonlar Müdürü

Novonordisk Sağlık Ürünleri


Belkıs’ın kişiyi rahat hissettiren yaklaşımı ve anlatılanlara ilgisi, yerinde soruları ile konulara bakış açım genişledi ve birçok durumla ilgili farkındalığım arttı.

Stratejik ve samimi ilişkileri doğru ve dengeli yönetebilme ve üst yönetim toplantılarında daha rahat olabilme ile ilgili kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Ayrıca, performans geliştiren geri bildirim verme ve alma becerisi, iç motivasyon ve görünürlük konularında çalışma fırsatı buldum. Ayrıca Belkıs’ın yönlendirmeleri ile birçok yazı okudum ve ilgili kitaplar buldum. Program sonrasında yaptığımız süreç ve değerlendirme toplantıları da yol haritasını netleştirmemde oldukça fayda sağladı.

İrem İnceköy, Kampanya ve Kanal Yönetimi - Analiz Yöneticisi

Garanti Teknoloji


"Belkıs enerjisiyle, birikimiyle ve pozitif kimliğiyle bana ve ekibime tam bir kılavuz oldu. Kendimizi tekrar keşfettik, güvenimiz yerine geldi, motivasyonumuz arttı ve de en önemlisi farkındalığımız çok daha artmış olarak işe geri döndük. Kendime yepyeni hedefler belirlememe ve bunlara ulaşmak için nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair çalışmamda inanılmaz katkısı oldu."

Levent Sumer, Country Head of Operations

The Royal Bank of Scotland, Turkey Branch.  


Belkıs Kazmirci ile yaptığım koçluk çalışması zor durumlarda daha geniş perspektiften bakmamı ve başkalarını daha iyi anlamamı sağladı. Alışkanlık haline gelen ve beni olumsuz etkileyen bazı davranışlarımın farkına vardım. Koçlukla birlikte hedeflerim hep gündemde kaldı. Yoğun tempoda kendi gelişimim için kafa yorduğum, düşündüğüm, çalıştığım zaman dilimleri yaratmış oldum. En önemlisi de gerçekten nasılını da düşünüp içselleştirebildiğim bir süreç oldu.

Kamelya Asal, İnsan Kaynakları Müdürü

Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima San.Tic. A.Ş.


Öncelikle iç huzurum yerine geldi ve farkındalığım arttı. Olaylara bakış açım değişti. Doğru soruları sorarak hedefe kısa zamanda ulaşmamı sağladı. Profesyonelliğinin dışında Belkıs’ın arkadaşlığı ve verdiği güven sayesinde bazı şeyler daha çabuk ve güzel ilerliyor. Belkıs’ın koçluk çalışması her insanın hayatında bir kere alması gereken bir eğitim.

Aytaç Darıcı, Risk Yönetimi Müdürü

Volkswagen Doğuş Finans


Belkis Kazmirci has been successfully offering Executive as well as Team Coaching to our bankers during the last 6 years. I am pleased to confirm that not only have I received highly positive feedback from my colleagues, but also observed striking improvements in their attitudes and relationship management skills following Belkis’s programs.

I personally attended two Team Coaching sessions where I witnessed Belkis’s lively presentation, energy she gave to the groups and the special bond she established with the participants.

Based on my first hand experiences spread over years, I can recommend Belkis as a Coach to any professional or institution without hesitation.

Rauf Ozdincer, General Manager

The Royal Bank of Scotland, Turkey Branch.


Kendimi daha iyi tanımamı sağladı, farkındalığımı arttırdı. Sorunları ele alırken önceliklendirme yapmamı ve varsa sınırları (kendimle ya da karşımdakiyle ilgili) görmeme yardımcı oldu. Bu bana çözüm üretme konusunda farklı bakış açıları sağladı. Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme ve bu çerçevede çözümler üretmeme yardımcı olduğu için enerjimi doğru kullanabilmemi sağladı. Samimi ve güven verici bir tarzı olduğunu düşünüyorum.

Ayşegül Tekin, Alacaklar Muhasebesi Müdürü

Danone Turkey CBS


Today, I see myself in a more confident position. Belkis’s part in this, as a coach, is immense. Her wisdom and experience, her focus on me, to the slightest details, knowing that everything is confidential and being able to share myself and my professional life, have made our work very efficient. Moreover, at a time when we were building a new team, my manager colleagues also started working with Belkis. I had the chance to see and experience how fast the whole team was developing. This work helped our corporation implement its values and strategy faster and helped our team earn our corporation more revenues. I especially recommend this coaching work that brought me and my team results in a short time, in my competitive work environment during a period full of stress, fast decision-making and racing against time.

Bilgun Urga, Executive Director, Corporate Client Coverage Head

ABN AMRO Bank N.V.


...kendimde var olan ancak farkında olmadığım değerleri hayatımın bir parçası haline getirmem açısından bana çok yardımcı oldu. Çaresiz hissettiğim zamanlarda kendi kendimi yukarı çekebilmek, haksızlık olduğunu düşündüğüm durumlara daha objektif yaklaşabilmek benim bu değerleri farketmem ile daha kolay yönetilebilir hale geldi.

Didem Duru, Satış Müdürü, Finans Sektörü

IBM


Understanding the other and accepting him as he is. This was the hardest for me. With Belkis's reflections, I noticed how blind and judgmental I have been. I grew and developed. We identified those qualities that helped me get to the management position I got today and those that will help me be successful here. This was an important, beneficial and supportive experience for me.

Joel Zara, Avrupa Finans Müdürü

Shell


Ne zaman Belkıs ile buluşsak, günlük operasyonel detaylardan kendimi çekip; liderlik, yönetim mükemmelliği, ilişki kurma ve stratejik planlama gibi temel değerlere odaklandım. Belkıs, birçok konuya farklı açılardan bakmamı sağlayarak iş hayatında çok önemli noktaların farkına varmama olanak verdi. O mükemmel bir koç ve gerçek bir dost.

Bulut Ersavas, Genel Müdür

Kodalfa